O co warto się zapytać przy szukaniu hotelu na zorganizowanie szkolenia.

Jednym z częstszych sposobów na przeprowadzenie szkoleń są wyjazdy na kilka dni do jakiegoś hotelu. Tego typu rozwiązanie cechuje się kilkoma zaletami, między innymi taką, że jeśli się będzie w takim miejscu z uczestnikami skupić się można tylko tym, aby wykorzystać ten czas najlepiej jak się da. Oczywiście przy założeniu, że nie będzie niespodzianki z hotelem, ponieważ czasami różnie może z tym być.

Sporą grupę hoteli wyklucza się od razu na wybranie miejsca na organizację szkolenia, na przykład po wykonaniu rozmowy telefonicznej czy też zapoznaniu się ze stroną internetową. Ale w czasie poszukiwań warto dodatkowo zapytać o kilka rzeczy, i przy okazji się dowiedzieć o sprawy, jakie hotele często skrzętnie ukrywają, a z całą pewnością same pierwsze o tym nie powiedzą.

Przede wszystkim kwestia dotyczy remontowych prac, co do jakich nie zdarza się zbyt często, że goście są odpowiednio wcześnie poinformowani. A robienie szkoleń przy ryku młotów udarowych czy wiertarek na pewno nie będzie zbyt wygodne, niekiedy wręcz nie pozwalając na pracę. Z takich też powodów za każdym razem warto o to zapytać, wtedy można być pewnym, że odpowiedź jednak zostanie udzielona.

Bardzo problematyczne także są różne wesela, imprezy a nawet jakieś inne szkolenia. Efektywne przeprowadzenie wszystkich zagadnień wymaga ciszy i skupienia – jeżeli zza drzwi będzie dobiegała skoczna muzyka, to z całą pewnością w jakiś sposób to będzie wpływać na uczestniczące osoby. O taki temat także warto zapytać w czasie szukania hotelu, jeżeli takie imprezy będą planowane w czasie wyjazdu, to być może lepiej będzie wybrać coś innego.

Powinno się również dokładnie zweryfikować informacje na temat wielkości i wyposażenia sal konferencyjnych, które się znajdują na terenie hoteli. Wiele hoteli może lekko naginać rzeczywistość przy podawaniu tych informacji na swojej stronie firmowej, z takich też powodów będzie bezpiecznie wszystkiego się dowiedzieć na recepcji czy u managera.

W przypadku przybycia liczniejszych grup bardzo istotna będzie również sprawność obsługi, tak aby uczestnicy nie byli zmuszeni do czekania w ogonku za meldunkiem czy obiadem. Te sprawy także warto wyjaśnić wcześniej z załogą hotelu, żeby nie było później niepotrzebnego nikomu zamieszania i bałaganu.